Mosakowscy i spokrewnieni

Nasza wycieczka w czasie

Wybór

Jesteśmy wybranymi.
W każdej rodzinie jest ktoś, kto wydaje się powołany do poszukiwania przodków, badania dziejów rodziny. Aby nałożyć ciało na ich kości i przywrócić im życie. Opowiedzieć rodzinną historię i poczuć, że w jaki sposób ją zna i akceptuje.
Genealogia nie jest zimnym zbieraniem faktów, ale tchnieniem życia we wszystkich, którzy odeszli wcześniej. Jesteśmy gawędziarzami plemienia. Wszystkie plemiona mają kogoś takiego. Zostaliśmy naznaczeni przez nasze geny. Ci, którzy odeszli wcześniej, wołają do nas: opowiedz naszą historię. Tak więc robimy to. Znajdując je, jakoś i siebie odnajdujemy. Nad iloma grobami płakałem? Straciłem rachubę. Ile razy mówiłem przodkom: ?Masz wspaniałą rodzinę; byłbyś z nas dumny?. Ile razy szedłem do grobu i czułem, że jest tam do mnie miłość? Nie mogę powiedzieć. Wykracza poza zwykłe dokumentowanie faktów. Dotyczy tego, kim jestem i dlaczego robię to, co robię.

My zaczęliśmy wędrówkę w przeszłość wiele lat temu. Do dnia dzisiejszego udało się nam zebrać dane na temat 11 osób i 4 rodzin.

Krew z krwi naszej

main imageKości tutaj to kości z mojej kości i ciało z mojego ciała. Chodzi o zrobienie czegoś z tym. Szczyci się tym, co udało się osiągnąć naszym przodkom. Jak przyczynili się do tego, czym jesteśmy dzisiaj. Chodzi o szanowanie ich trudności i strat, ich nigdy się nie poddając i nie poddając się, ich zdecydowania, by iść dalej i budować życie dla swojej rodziny. To wielka duma, że ??ojcowie walczyli, a niektórzy zginęli, aby stworzyć i utrzymać nas jako naród. Dochodzi do głębokiego i ogromnego zrozumienia, że ??robili to dla nas. Z równej dumy i miłości nasze matki walczyły o narodziny, bez nich nie moglibyśmy istnieć, więc kochamy każdą z nich tak daleko, jak to tylko możliwe. Abyśmy się urodzili, kim jesteśmy. Abyśmy mogli o nich pamiętać. Więc robimy. Z miłością, troską i zapisywaniem każdego faktu ich istnienia, ponieważ jesteśmy nimi, a oni są sumą tego, kim jesteśmy. Tak więc, jak zawołał skryba, opowiadam historię mojej rodziny. To ten, którego wezwano w następnym pokoleniu, ma odpowiedzieć na wezwanie i zająć moje miejsce w długiej kolejce rodzinnych gawędziarzy. Dlatego prowadzę genealogię rodzinną i to właśnie wzywa tych młodych i starszych do podjęcia działań i przywrócenia pamięci lub powitania tych, których nigdy wcześniej nie znaliśmy. ?Dochodzi do głębokiego i ogromnego zrozumienia, że ??robili to dla nas. Równie z dumą i miłością jest to, że nasze matki walczyły o narodziny, bez nich nie moglibyśmy istnieć, więc kochamy każdą z nich już od dawna abyśmy mogli się urodzić, kim jesteśmy. Abyśmy mogli o nich pamiętać. Tak robimy. Z miłością, troską i zapisywaniem każdego faktu ich istnienia, ponieważ jesteśmy nimi, a oni są sumą tego, kim jesteśmy. Tak więc, jak wezwał skryba, opowiadam historię mojej rodziny. Do tego powołanego w następnym pokoleniu należy odpowiedź na wezwanie i zajęcie mojego miejsca w długiej linii rodzinnych gawędziarzy. Dlatego tworzę rodzinną genealogię , i to właśnie wzywa tych młodych i starszych do przyspieszenia i przywrócenia pamięci lub powitania tych, których nigdy wcześniej nie znaliśmy. ?- Della M. Cummings Wright;
Rewritten by her granddaughter Dell Jo Ann McGinnis Johnson; Edited and Reworded by Tom Dunn, 1943.

SzukajZaczynamy

Historia ludzkiego grzechu zaczęła się od niewinnego pytania węża do Ewy: "Dlaczego?", "Czy to prawda?" Tak samo zaczyna się przygoda z genealogią i tak samo ciężkie niesie za sobą konsekwencje. Z grzechem bowiem zerwać człowiekowi się nie udało. Od nałogu genealogicznego też niewielu udało się uwolnić. Najpierw przychodzi pytanie: Czemu ten człowiek też się nazywa tak, jak my a nie jest naszą rodziną? A później? Później jest tylko głębiej.

Więcej

Linki

Witamy w serwisie genealogicznym Genealogia Polska. U nas za darmo zbudujesz swoje drzewo genealogiczne, które będziesz mógł udostępnić wszystkim krewnym.Nasza rodzina

Our Ancestors Were Adventurers
Fred Smith Family
Fred Smith

Fred Smith

Born 1862

Married Ellie Capon Had 5 children: Susan, John, Steve, Frank, Lilly

Dan Jones Family
Dan Jones

Dan Jones

Immigrated from Ireland

Add text explaining your Family Name

Peter Ryan Family
Peter Ryan

Peter Ryan

Family Name

Information

Roy Robbins Family
Roy Robbins

Roy Robbins

Family Name

InformationHerman John Franklinbottom image

Herman John Franklin is the father of Robert 'Bobby' Franklin. Bobby was adopted by his mother's new husband when he was approximately six years old.

Więcej

Our Favorite Genealogy Quotes

We Hope You Enjoy Them

Marszałek Józef Piłsudskibottom image

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani nie ma prawa do przyszłości...

WięcejKontakt

  • Kontakt
  • Footer Text
  • Link or email address

Informacje administratora

Staramy się dokumentować wszystkie nasze źródła. Jeśli znalazłeś tu błąd lub masz coś do dodania, prosimy, daj nam znać.